Przejdź do treści
slider1
slider3
slider5
Przejdź do stopki

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Narodowy Spis  Powszechny Ludności i Mieszkań

Treść

Zachęcam tych z Państwa, którzy nie wypełnili jeszcze obowiązku spisowego, do wypełnienia formularza za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://spis.gov.pl/.

 

W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym. Szczegółowe informacje o sposobach spisania się znaleźć można pod adresem https://spis.gov.pl/jak-mozna-sie-spisac/. Pod tym adresem dostępny jest także wykaz punktów spisowych znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego.

 

Urząd Statystyczny we Wrocławiu, wychodząc naprzeciw osobom ze szczególnymi potrzebami, zachęca do tworzenia w instytucjach czy organizacjach pozarządowych mobilnych punktów spisowych.

W ramach akcji spisowej podopieczni i pracownicy instytucji czy organizacji pozarządowych mogliby dopełnić obowiązku spisowego wynikającego z ustawy o NSP 2021, przy wsparciu pracowników Urzędu Statystycznego we Wrocławiu lub rachmistrzów spisowych, którzy mogą odwiedzić nasze domy/mieszkania. Zainteresowane instytucje i organizacje zapraszamy do kontaktu z Agatą Girul (a.girul@stat.gov.pl , tel. 508 382 899) lub Alicją Pietrusiewicz – koordynatorem działań promocyjnych NSP w woj. dolnośląskim (a.pietrusiewicz@stat.gov.pl , tel. 508 383 887).

 

Spis powszechny przeprowadzany jest raz na 10 lat. Jest bardzo ważny dla każdego z nas ponieważ dostarcza wielu cennych informacji o naszym społeczeństwie. Na podstawie danych zebranych w spisie odpowiednie jednostki będą mogły podejmować decyzje odnośnie kształtowania polityki społecznej czy gospodarczej, co przekłada się w efekcie na życie nas wszystkich.

6190