slider1
slider5

Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

Treść

W dniu 25 lipca dzieci z gminy Kamieniec Ząbkowicki miały okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury. Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej oraz warsztaty kowalstwa okazały się niezapomnianym doświadczeniem dla młodych uczestników.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej, które znajduje się w malowniczym otoczeniu i jest skarbnicą wiedzy o życiu na wsi w dawnych czasach. Dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjne chaty, narzędzia rolnicze oraz wiele innych eksponatów, które przybliżyły im codzienność naszych przodków. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o historii i kulturze ludowej, co szczególnie zainteresowało młodych odkrywców.

Kolejnym punktem programu były warsztaty kowalstwa, które odbyły się w specjalnie przygotowanej kuźni. Dzieci miały okazję poznać tajniki tego rzemiosła, zobaczyć na żywo, jak powstają metalowe przedmioty. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach.