Biblioteka

Czwartego czerwca odbyła się w Kamieńcu pierwsza Noc Bibliotek. Wśród miłej kawiarnianej atmosfery czytaliśmy oraz słuchaliśmy pięknej muzyki. Dziękujemy przybyłym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Pnie Felicji Wołyńskiej, Pani Bogusławie Tokarz, a w szczególności Hubertowi i Marysi z Mamami. :)

FERIE ZIMOWE

Pierwszy tydzień ferii już za nami. W Gminnym Centrum Kultury działo się w tym czasie wiele. W pierwszym dniu ferii odbyły się gry i zabawy w świetlicy:  pin- pong, piłkarzyki itp. Popołudniu swoim przedstawieniem pt." Misio - Tulisio"  zachwycił teatr Maska z Krakowa . W Walentynkowe południe  dzieci dekorowały serduszka, w godzinach wieczornych  odbyła się dyskoteka Walentynkowa. W środę dzieci z naszej gminy wyjechały do kina w Kłodzku na bajkę pt.  "Sing" tradycyjnie po  bajce wraz z opiekunami dzieci udały się  na małe co nieco do McDonalda.  W czwartek dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach z tańca nowoczesnego oraz hip- hop. W godzinach popołudniowych odbyło się ognisko przy Domu Rządcy. W ostatnim dniu z pierwszego tygodnia ferii odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne.  Zapraszamy na fotorelacje z pierwszego tygodnia ferii zimowych. 

Światowy Dzień Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki, przypadającego na 23 kwietnia, specjalnie dla odwiedzających nas tego dnia Czytelników mieliśmy przygotowaną małą niespodziankę. W podziękowaniu za wspieranie rozwoju czytelnictwa w naszej gminie, każdy z nich otrzymał czerwoną różę. Radość z upominku została uwieczniona na zdjęciach.

Święto Tulipanów
W dniach 6 i 7 maja odbyło się cykliczne Święto w Kamieńcu Ząbkowickim. Program wypełniony był koncertami, występami, znalazło się w nim przedstawienie teatralne Grupy Artystycznej bravo2art oraz zawody zorganizowane przez Koło PZW Kamieniec Ząbkowicki. Na pałacowych tarasach wystąpił czeski kwartet "Quadricinium" oraz zespół "Ponad Chmurami", na błoniach zagrali "Sami" oraz "Power Play".

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić z nami swój czas. Zapraszamy do galerii, aby przypomnieć sobie wydarzenia minionego weekendu.

 

TROPEM WILCZYM

W ubiegłą niedzielę, 26 lutego 2017 roku, po raz pierwszy w naszej Gminie odbył się bieg poświęcony pamięci Żołnierzom Wyklętym "Tropem Wilczym". Wspaniali biegacze licznie stawili się na start. Dystans był symboliczny i wynosił 1963 metry. Każdy uczestnik otrzymał medal wręczony przez Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami to niedzielne popołudnie.

DOŻYNKI GMINNE 2016 - KAMIENIEC ZĄBKOWICKI II

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą o godzinie 14:00 w kaplicy mszalnej w Kamieńcu Ząbkowicki II. Następnie korowód wraz z gośćmi oraz delegacjami z sołectw przy akompaniamencie orkiestry dętej wyruszył na plac strażacki. Tam starościna Renata Mazur - Kliś oraz starosta Radosław Nadowski wraz z sołtysem Ryszardem Gliną oraz przewodniczącym rady sołeckiej Marcinem Wróblem przywitali przybyłych gości i przekazali chleb Wójtowi gminy Kamieniec Ząbkowicki, który podzielił się nim z mieszkańcami.


Następnie odbyły się tradycyjne prezentacje wieńców dożynkowych, przepełnione żartami i śpiewami. O godzinie 17:00 wystąpił zespół Kolorowe Gitary, przy którym goście rozpoczęli wesołą zabawę. Zaraz po koncercie odbyły się animacje i zabawy dla dzieci równocześnie ze spektakularnymi zawodami "Najlepsze sołectwo w gminie". Rywalizacja była zacięta, na szczycie uplasowało się sołectwo Śrem. Część oficjalną zakończył śląski program biesiadny zaprezentowany przez zespół Jorgusie, po czym goście bawili się na festynie do późnych godzin nocnych.

II Wiosna Tulipanów

W dniach 7-8 maja 2016 w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się II Wiosna Tulipanów. Dwa dni wypełnione były koncertami, występami oraz świetną zabawą. Mieszkańcy gminy (i nie tylko) licznie stawili się zarówno na kamienieckich błoniach, jak i u stóp Pałacu Marianny Orańskiej.

 Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom z Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 2, Przedszkola nr 1, nauczycielom, paniom z zajęć ZUMBA, członkom Akademii Teatru Alternatywnego, zespołowi AKTAN za występy podczas tegorocznej Wiosny Tulipanów. Podziękowania należą się również działkowcom z ogrodu "Jarzynka" za przekazanie pięknych kwiatów na rzecz przyozdobienia Pałac Marianny Orańskiej.
Dziękujemy także wszystkim licznym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością! ;) 

MAŁY NAUKOWIEC

Warsztaty "Mały naukowiec", prowadzone przez panią Kamilę Malinowską zyskały całkiem niemałą rzeszę fanów.
Dwa razy w miesiącu trzy grupy dzieci będą odkrywać tajemnice świata nauki. Poniżej kilka zdjęć z zajęć.

DRUGI TYDZIEŃ FERII

Zimowy wypoczynek dobiegł już końca, jednak miłe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Oprócz zajęć szachowych i wyjazdu na basen odbyły się również kuchenne rewolucje, zajęcia techniczne, komputerowe oraz koncert walentynkowy. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w przygotowanych przez nas atrakcjach. 

WĘŻE DUSICIELE

W dniu wczorajszym w Gminnym Centrum Kultury dzieci spotkały się z prawdziwymi wężami dusicielami. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania dotyczące zwierząt. Choć początkowo najpierw nawet piszczały ze strachu, w końcu ciekawość wzięła nad nim górę i chętnie ustawiały się w kolejce do zdjęcia z nietypowymi gośćmi.